Hlavní navigace

Pošta od února zdražuje, za odeslaný dopis zaplatíte více

Sdílet

Jiří Hovorka 2. 1. 2018

Česká pošta od února zdraží. Cena obyčejného psaní, a tedy i známek, vzroste o tři koruny a za doporučené psaní si připlatíte šest korun. Například obyčejné psaní do 50 gramů váhy tak zdraží ze 16 na 19 korun a doporučené psaní o stejné váze zdraží z 38 na 44 korun.

Cílem České pošty je nabídnout občanům ČR takové portfolio poštovních i nepoštovních služeb, aby byly uspokojeny všechny jejich potřeby a požadavky jak z hlediska kvality, tak i dostupnosti, uvedl ke zvyšování cen mluvčí pošty Matyáš Vitík. Česká pošta podle něj například spravuje jednu z nejhustších sítí kamenných poboček v Evropě, dohromady je to 3200 poboček.

Mění se také ceny u těžších balíků, do dvou kilogramů jsou ceny beze změn. Například odeslání desetikilového balíku Do ruky vyjde od února na 163 korun, tedy o sedm korun levněji než nyní. Dvacetikilogramový balík ale naopak o 39 korun zdraží – na 247 korun.

Pošta naposledy podle agentury ČTK zvyšovala cenu známky pro vnitrostátní doručování v roce 2016, kdy její cena stoupla o tři koruny na 16 korun. Ve stejném roce se zvyšovala i cena doporučeného dopisu. Loni pošta zdražila posílání doporučených a cenných balíků po ČR i do zahraničí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 1. 2018 16:00

    HAHA (neregistrovaný) ---.k2.cz

    Nevadi mi zaplatit vice za spolehlivou sluzbu, coz by znamenalo za DORUCENY DOPIS, ne jen odeslany s sanci 50/50 ze nedorazi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).