Hlavní navigace

Posílání balíků do zahraničí se Češi nebojí. Zkušenost má skoro 9 z 10 lidí

Sdílet

Češi se postupně méně a méně bojí odesílání balíků a zásilek i za hranice České republiky. V roce 2017 mělo zkušenost s takovým posíláním téměř 67 % Čechů. V letošním roce je to ale už 87,8 %. Během jednoho roku tak došlo o pětinový nárůst. Z osobních či firemních důvodů odešle za hranice České republiky alespoň jeden balík ročně každý čtvrtý Čech (25,3 %). Firem nebo internetových obchodů, které odesílají své výrobky a zboží do zahraničí, je v Česku stále více. Nesmíme zapomínat, že Češi také odesílají často balíky i soukromě, nejčastěji se zbožím zakoupeným v zahraničních e-shopech, které jim z nějakého důvodu nevyhovuje, uvádí Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

Zároveň se lidé stále více zajímají o to, jaké mají možnosti při zasílání zásilek a věnují čas tomu, aby si porovnali podmínky a ceníky několika přepravců, než si za službu zaplatí.

Na internetu Češi nejčastěji vyhledávají e-shopy z Velké Británie, Irska, Nizozemska a Německa. Za hranicemi Evropy vedou internetové obchody v USA a v Číně.

Mezinárodní přepravu balíků by měla zlepšit nová pravidla digitálního trhu a přeshraničního doručování pro Evropskou unii, která vstoupí v platnost příští rok. Díky nim vznikne speciální webová stránka za účelem transparentního srovnání služeb balíkových přepravců.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).