Hlavní navigace

Polská média varují: Pozor na české potraviny

Sdílet

Arsen Lazarevič 7. 5. 2013

Podle polských médií může být konzumace českých potravin nebezpečná. Varují zvláště před českým hovězím masem, které údajně může být napadeno salmonelou, nebo se v něm můžou tvořit zárodky tasemnice. To, že to napětí existuje, to je pravda. Myslím, že není potřeba nic zakrývat. My jsme nervózní, nejsme spokojení s tím, jak vypadá situace na českém trhu s potravinami, uvedl ministr zemědělství Petr Bendl.

Bendl chce proto řešit danou situaci s polským ministrem zemědělství Stanislawem Kalembou a posílat inspektory, kteří budou zkoumat kvalitu potravin, na výměnné pobyty. Tip: 7 tipů, jak ušetřit na potravinách

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 5. 2013 8:47

  mara (neregistrovaný) ---.i4g.tmcz.cz

  Komedianti popis užívání tzv..technické soli v potravinach skutečné zavání konkurenční kampani na potravinářské výrobky dovezene z POLSKA. .sůl tzv. technická je skutečné použivana na cesty.. ale až z chemickou úpravou!!figl je v tom že je pochopitelně levnejši ale nikoliv závadná nebo škodliva lidskému zdraví..samozřejmě nechci bránit autory toho podfuku. .ale ten neadekvatny výklad rozpoutal někdo kdo měl oto zajem! A to je naprosto zjevně jak ovlivnit spotřebitelé ...vzkaz pro p. MORAVCA. .pane Moravče. .jak můžete jako zečtěli moderátor po 20-ti letech po padu komunizmu používat název suverénního států jak za minule doby. .POLSKA LIDOVA REPUBLIKA! ?!

 • 7. 5. 2013 9:09

  mara (neregistrovaný) ---.i4g.tmcz.cz

  Pokud chcemy byt obějektívní. .tak co JA vim nikdo v Česke republice nezemžel nebo se neotravil z konzumaci polskych potravin..na rozdíl od našich sousedu,kde po metylove kauze zemřelo několik lidi..a co sleduji polské media nebyla rozpoutana nějaká nepřátelská kampaň "státního"významu.. pouze upřesnění konkrétní lidé nebo firmy.. ale nebylo to vedeno stylem. ..Česky alkohol je smrtelný jed! !

 • 7. 5. 2013 14:03

  Honzas (neregistrovaný) 193.86.144.---

  Tenhle argument je z Polska často slyšet. Pokud se nepletu, tak jádro pudla je v tom, že polská strana o chybách v potravinách neinformuje, nebo je přímo kryje. O nebezpečnosti alkoholu informovaly služby ČR systémem rychlého varování okamžitě.

  Situace se se zřejmě mění, protože minulý týden jsem v polské TV reportáž o kontrole potravin. Takřka 60% všech kontrolovaných produktů nesplňovalo deklarované parametry.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).