Spočítejte si...

Zavřít

Pojištění proti pokutám? Nemáte na to licenci, tvrdí ČNB

Česká národní banka varovala před aktivitami občanských sdružení Nechcipokutu.cz a řešenípokut.cz. Nabízejí totiž pomocí svých internetových prezentací produkt nazvaný „pojištění proti pokutám“, nemají však povolení provozovat pojišťovací činnost. ČNB to uvedla na svých internetových stránkách.

Činnost výše uvedených občanských sdružení naplňuje znaky pojišťovací činnosti. Občanská sdružení Nechcipokutu.cz a resenipokut.cz nedisponují povolením České národní banky k provozování pojišťovací činnosti, a nejsou proto na území České republiky oprávněna poskytovat pojištění ani takové pojištění zprostředkovat, uvedla ČNB.

Kalousek vydá nové spořicí dluhopisy, tentokrát si z nich strhne i daň Polská média varují: Pozor na české potraviny        
link
link (neregistrovaný) 92.62.228.---
7. 5. 2013 10:34 Nový

již je to tady

celé vlákno

-je potřeba chránit zavedenej trh, není předsa přípustné aby velké pojišťovny neměly monopol na slovo "pojištění"...

audi100
16. 11. 2013 13:18 Nový

Re: již je to tady

celé vlákno

Je to tak. ČNB kope, neboť něco nemá pod kontrolou. Jsem pojištěný u za.co.cz a ti mají garantované služby Motoristickou vzájemnou pojištovnou. Takže veškeré fámy směrem od ČNB opravdu jsou pouze z důvodu, že se jim něco nepodařilo a možná je to začátek konce jejich monopolu.
Jinak jsem u za.co.cz přes rok, řešili mi 47 přestuků, většina byla parkovacích a vyřešili na 100%. Vědí co dělají a umí to.

xmike1
xmike1 (neregistrovaný) 170.252.72.---
8. 5. 2013 14:43 Nový

aneb

negativni reklama, taky reklama

rebel
rebel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
8. 5. 2013 17:02 Nový

ČNB šíří poplašnou zprávu

celé vlákno

Na jejich webových stránkách jsem se dočetl, že neposkytují pojištění, ale právní ochranu členům jejich občanského sdružení, tzn. že žádnou licenci od ČNB nepotřebují, takže tento článek považuji za šíření poplašné zprávy

marek
marek (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
8. 5. 2013 17:05 Nový

Re: ČNB šíří poplašnou zprávu

celé vlákno

Pravda, sám tuto službu využívám a jsem velmi spokojen. Již mne dvakrát zastupovali vždy při přestupku 65 a 63km/h na 50 a nic jsem neplatil a body mám. Jezdím slušně, mám se rád, ale občas mi to ve městě ujede. Rozhodně nikoho neohrožuji...