Hlavní navigace

Pokud se vyšší DPH neschválí, pak výrazně podraží potraviny a léky

Sdílet

Arsen Lazarevič 5. 9. 2012

Ohledně zvýšení daně z přidané hodnoty (DPH) příští rok o 1% bod se bude hlasovat ve sněmovně ještě dnes. Nejspíše ale tento návrh neprojde, protože „rebelové“ ve složení  Petr Tluchoř, Tomáš Úlehla, Marek Šnajdr, Ivan Fuksa, Jan Florian a Radim Fiala, nejspíše tento návrh nepodpoří.

Byl jsem z pozice předsedy poslaneckého klubu Petrem Nečasem odstraněn před rokem a půl, rok a půl jsem loajálně mlčel a loajálně hlasoval i pro hloupé návrhy zákonů… Tentokrát ale už přichází chvíle, kdy já a evidentně i někteří mí kolegové se rozhodujeme mezi loajalitou ke značce, k programu občanských demokratů a loajalitou k aktuálnímu předsedovi ODS, uvedl Petr Tluchoř, jeden z „rebelujících“ z Občanské demokratické strany (ODS).

Pokud však nebude vyšší DPH schválena, pak se podle původně schváleného návrhu sazba sjednotí na 17,5 %. Výrazně tak podraží potraviny nebo léky. Zvýšení dolní sazby DPH ze 14 na 17,5 % by citelně dopadl na nízkopříjmové domácnosti, uvádí hlavní ekonom UniCredit Bank Pavel Sobíšek

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).