Hlavní navigace

Pojišťovny: Soud potvrdil smlouvu o investičním životním pojištění

Sdílet

Jiří Hovorka 27. 4. 2018

Obvodní soud pro Prahu 2 rozhodl o platnosti produktu Životní pojištění Investice pojišťovny NN. Jako hlavní důvod verdiktu uvedl účelovost namítání neplatnosti smlouvy po mnoha letech jejího trvání, sdělila agentuře ČTK Česká asociace pojišťoven. Soud tak podle ní vyslovil zcela odlišný právní názor proti finančnímu arbitrovi, který dříve prohlásil smlouvy investičního životního pojištění dvou pojišťoven za neplatné.

Soud vyšel ze zákonné zásady, že na smlouvy by se mělo nahlížet jako na platné, a tedy že se mají plnit. Je to již několikátý rozsudek, který hovoří ve prospěch smluv investičního životního pojištění, uvedla asociace pojišťoven. Tento a další verdikty soudů podle asociace potvrzují, že neexistuje plošná neplatnost celých balíků smluv investičního životního pojištění.

Ve stejné optice by bylo možné prezentovat dnes již řádově desítky nepravomocných nálezů finančního arbitra proti České pojišťovně, či další, dosud nezveřejněné o neplatnosti pojistných smluv MetLife, ale to ČAP nedělá, reagoval pro ČTK Jiří Chvojka, který mediálně zastupuje klienty pojišťoven, kteří dříve uzavřené smlouvy rozporují. Podle něj jde zatím o nepravomocný rozsudek, ze kterého nelze vyvozovat obecné závěry.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).