Hlavní navigace

Pojišťovna Generali hledá další nejhorší výmol na českých silnicích

Sdílet

Gabriela Hájková 12. 4. 2016

Server Výmoly.cz s podporou nadace pojišťovny Generali a pod záštitou BESIPu vyhlašují další ročník ankety Nejhorší díra republiky. Hlasovat pro nejhorší výmol na našich silnicích můžete na webu www.vymoly.cz do 31. července 2016.

Přes tento web nebo mobilní aplikaci pro iOS či Android  (pro Windows 8 se připravuje) můžete jako motoristé pomoci silničářům monitorovat stav českých silnic a upozorňovat je na výtluky nebo na celé úseky, které je třeba po zimě opravit. Data od motoristů předává systém přímo odpovědným silničářům. Díky jejich aktivnímu přístupu se za dobu trvání projektu podařilo opravit téměř polovinu z 6 tisíc nahlášených výtluků, uvedl Jiří Cívka, mluvčí pojišťovny Generali s tím, že nejvíce jich bylo v minulém roce opraveno v Praze. Ta také jako nejaktivnější kraj loňského roku získá od dar 100 tisíc korun od nadace pojišťovny Generali.

Letos nově můžete kromě výmolů upozorňovat také na nepřehledné železniční přejezdy a nebezpečná místa na silnicích. To ale zatím jen přímo na webu. V nové verzi mobilních aplikací pro Android a iOS se objeví do konce května letošního roku.

Kromě toho si mohou obce na své internetové stránky od letoška pomocí odkazu umístit mapu obce napojenou na data projektu Výmoly.cz a monitorovat stav silnic v obci a jejím okolí.

Podle zprávy pojišťovny budou letos kromě nově nominovaných míst o titul nejhoršího výtluku soutěžit opět úsek ulice U Seřadiště v Praze 10, jehož opravu dlouhodobě brzdí majetkoprávní vztahy a dále silnice u obce Okřešice na Třebíčsku, která už sice anketu jednou vyhrála, ale stále je ve špatném stavu.

V anketě se oceňují také uživatelé webu a mobilní aplikace. Nejaktivnější kraj, který opraví největší počet nahlášených výtluků, obdrží dar od nadace pojišťovny Generali v hodnotě 100 tisíc korun.

Kraj Výtluky Opraveno Poměr
Hlavní město Praha 611 154 25%
Středočeský kraj 478 149 31%
Liberecký kraj 188 89 47%
Jihočeský kraj 204 81 40%
Kraj Vysočina 107 63 59%
Moravskoslezský kraj 77 40 52%
Ostatní kraje 202 58 29%
Celkem 1867 634 34%

Zdroj: Generali

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).