Hlavní navigace

Pojišťovna ČS prodává životní pojištění on-line. Hlídejte si limity

Sdílet

Jiří Hovorka 13. 9. 2018

Pojišťovna České spořitelny spustila on-line prodej životního pojištění. 

Pro on-line sjednávání jsme vybrali rizikové životní pojištění FLEXI RISK, které klientům poskytuje jednoduché a rychlé pojištění všech životních rizik, a to bez jakýchkoliv dalších poplatků a členění do rizikových skupin. Prodejní formulář je propojený s platební bránou a klient tak bude rovnou on-line platit první pojistné, říká Tomáš Vaníček, místopředseda představenstva Pojišťovny České spořitelny.

Pojišťovna na webu nabízí sadu předpřipravených balíčků a podle jednoduchých parametrů (věk, výška, váha, kuřák/nekuřák) sestaví klientovi skladbu pojistných rizik, které jsou podle ní ideální. Cena pojištění se má podle pojišťovny pohybovat nejčastěji od 500 do 1000 korun měsíčně.

Rychlý výpočet pojistného, který provedl server Měšec.cz, ukazuje, že pojišťovna nabízí nízký pojistný limit pro případ smrti. Například u 35letého muže je to jen 10 tisíc korun. To nemusí být vhodné například pro otce od rodiny, která splácí hypotéku. Pokud by muž zemřel, nezajistí pojistka splacení hypotéky ani z větší části.

Další vybrané limity byly: trvalé následky úrazu 750 tisíc korun, invalidita 3. stupně 750 tisíc, vážné nemoci 150 tisíc. Za den hospitalizace pak pojistka dává 200 korun, stejně jako za den pracovní neschopnosti, která je delší jak 29 dnů. To vše vyjde na 762 korun měsíčně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).