Hlavní navigace

Pojišťováci budou muset skládat odborné zkoušky

Sdílet

Lenka Kašparová 14. 8. 2019

Česká národní banka převzala 13. 8. 2019 od České asociace pojišťoven databázi otázek, která bude od letošního roku používána k odborným zkouškám podle zákona o distribuci pojištění a zajištění. Povinnost skládat odbornou zkoušku se nově týká všech pracovníků pojišťoven a pojišťovacích zprostředkovatelů, kteří se podílí na distribuci pojištění. Jedná se přitom až o 100 000 osob, které na trhu aktuálně působí a jsou zapsáni v registru ČNB.

Pro celý trh i pro nás jako asociaci je důležité především to, že zkoušky přinesou zvýšení odbornosti zprostředkovatelů. Na otázkách pro odborné zkoušky jsme pracovali ve spolupráci s celým pojišťovnickým sektorem a jeho odborníky, říká Jan Matoušek, výkonný ředitel České asociace pojišťoven.

Zpracovaná databáze otázek je výsledkem projektu, jehož zadavatelem je ČNB. Na jeho základě bylo vytvořeno 1500 otázek v šesti tematických oblastech. Na jejich vzniku se podílelo 70 odborníků a oponenturu jim tvořilo 271 znalců z řad širokého okruhu odborné veřejnosti.

Zprava: Jan Matoušek z ČAP a Petr Volek z EFPA
Autor: ČAP

Zprava: Jan Matoušek z ČAP a Petr Volek z EFPA

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).