Hlavní navigace

Pojišťováci budou muset skládat odborné zkoušky

Sdílet

Lenka Kašparová

Česká národní banka převzala 13. 8. 2019 od České asociace pojišťoven databázi otázek, která bude od letošního roku používána k odborným zkouškám podle zákona o distribuci pojištění a zajištění. Povinnost skládat odbornou zkoušku se nově týká všech pracovníků pojišťoven a pojišťovacích zprostředkovatelů, kteří se podílí na distribuci pojištění. Jedná se přitom až o 100 000 osob, které na trhu aktuálně působí a jsou zapsáni v registru ČNB.

Pro celý trh i pro nás jako asociaci je důležité především to, že zkoušky přinesou zvýšení odbornosti zprostředkovatelů. Na otázkách pro odborné zkoušky jsme pracovali ve spolupráci s celým pojišťovnickým sektorem a jeho odborníky, říká Jan Matoušek, výkonný ředitel České asociace pojišťoven.

Zpracovaná databáze otázek je výsledkem projektu, jehož zadavatelem je ČNB. Na jeho základě bylo vytvořeno 1500 otázek v šesti tematických oblastech. Na jejich vzniku se podílelo 70 odborníků a oponenturu jim tvořilo 271 znalců z řad širokého okruhu odborné veřejnosti.

Zprava: Jan Matoušek z ČAP a Petr Volek z EFPA
Autor: ČAP

Zprava: Jan Matoušek z ČAP a Petr Volek z EFPA

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Diskuse byla uzavřena.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).