Hlavní navigace

Pojistné u povinného ručení během čtyř let kleslo i o třetinu

Sdílet

Gabriela Hájková 22. 5. 2012

Boj o klienta (přesněji už spíše cenová válka) na trhu pojištění motorových vozidel je znát. Radují se z něj samozřejmě klienti. Podle statistik totiž pojistné nových smluv povinného ručení a havarijního pojištění výrazně klesá. Průměrné roční pojistné u povinného ručení u osobních vozů v prvním kvartálu 2012 kleslo oproti roku 2008 o 21 až 35 %. Informace vyplývají z analýzy společnosti Deloitte. 

Podle zprávy klesající průměrné pojistné už nepostačuje na krytí souvisejících škod a nákladů. Pokud pojišťovny na tuto situaci nezareagují a nezvrátí dosavadní trend poklesu sazeb u nových smluv, bude trh jako celek v krátkém horizontu ztrátový v obou odvětvích pojištění motorových vozidel, která dohromady na pojistném představují polovinu trhu neživotního pojištění, řekl partner oddělení poradenství pro pojišťovnictví Deloitte Jiří Fialka.

U havarijního pojištění jsou ceny nových smluv pro pojišťovny podle společnosti Deloitte ztrátové. Poměr součtu škod a nákladů k pojistnému je u nových smluv vypočítává analýza na 150 % a první letošní data za povinné ručení naznačují tento poměr rovněž nad 100 %. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).