Počet lidí, co neberou průměrnou mzdu, narůstá

Zatímco ještě v roce 2007 nedosáhlo na průměrnou mzdu 64,1 % zaměstnanců, v roce 2011 už to bylo 67 %. Průměrná mzda loni dosáhla 24 319 Kč. 

Rozdíl mezi průměrným výdělkem a tzv. mediánem, jenž vyjadřuje hodnotu, kolem níž se mzdy pohybují nejčastěji, dosáhl loni 4359 korun. Ve veřejné sféře byl 1621 Kč a v soukromé 5162 Kč. Tak velký rozdíl byl dán výplatou odměn a podílů manažerům firem, vysvětluje ve zprávě pro vládu Ministerstvo práce a sociálních věcí. 

Podle analytika Raif­feisenbank Ale­še Michla je nutné, aby vláda nepodrážela nohy střední třídě: 

Řekl bych, že střední třída nechce nějaké nové dotace, ale aby jí stát pořád nepodrážel nohy. Poslední roky však dostává tato skupina zabrat. Střední třída jako celek přitom odvádí na daních nejvíce. Hrajeme vůči ní tedy značně nefér. Pamatuji si, jak levice snížila daně nízkopříjmovým lidem. Z rozhodnutí pravice pak zase ušetřili nejvíce ti nejmajetnější. A teď se střední třídě naděluje vyšší DPH, kritizuje Michl pro Novinky.cz

Jaký bude účet za odchod Řecka z eurozóny? Pojistné u povinného ručení během čtyř let kleslo i o třetinu        
Občasník
Občasník (neregistrovaný) ---.projekthtl.cz
21. 5. 2012 17:07 Nový

Tak tak ...

celé vlákno

Střední příjmová třída je tvořena obvykle zodpovědnými, vzdělanými a kreativními pracanty, ale narozdíl od vysokopříjmových nemá takový úspěch v tlaku na tvorbu systémových pravidel (lobbing ap.). Nízkopříjmoví zase těží z populistických kroků různých garnitur. Výsledek odráží to, co je každému logicky uvažujícímu jasné: Střední třída to prostě vstřebá, bude více makat a nakonec vše zaplatí. Ach jo !

japuaa
japuaa (neregistrovaný) ---.env.cz
23. 10. 2012 11:22 Nový

Re: Tak tak ...

celé vlákno

velmi usmevne, uz jenom kvuli, faktu ze obecne znama definice bankovniho sektoru pro zarazeni ovcana do tzv. stredni tridy je nasledujici : Kdyz v soucasnem okamziku prestane se vsemi vydelecnymi aktivitammi a bez problemu se z doposavade nastradaneho uzivi do konce zivota, pak je ve stredni tride :D ------> stredni trida nic nezaplati, protoze u nas temer neexistuje :D