Hlavní navigace

Pojištění schopnosti splácet může krýt i ošetřování člena rodiny

Sdílet

MONETA Money Bank začala k hypotékám nabízet novou formu pojištění schopnosti splácet. To rozšiřuje počet rizik, která pojištění kryje. Je v něm zahrnuto riziko pracovní neschopnosti, hospitalizace, ztráty zaměstnání, invalidity 3. stupně, úmrtí a nově i ošetřování člena rodiny.

Ošetřovaným členem rodiny může být partner, děti, sourozenci či rodiče, a to buď vaši nebo vašeho partnera. Ošetřovat pak můžete přímo vy nebo váš partner. Stačí potvrzení, že se ošetřovaná osoba o sebe nedokáže sama postarat a u ošetřujícího musí kvůli nastalé situaci dojít k výpadku jeho pravidelného příjmu.

Karenční doba pojištění se snižuje na 30 dní s tím, že plnění probíhá od první splátky úvěru a prodlužuje se na maximálně 12 měsíců, tedy 12 splátek. Pojištění si můžete sjednat ke stávajícímu i nově založenému úvěru.

A došlo také k seškrtání některých výluk. Nově tak pojištění kryje i profesionálně provozované sporty nebo pokusy o rekordy, motorové a letecké sporty, únavový syndrom, astenie, depresivní stavy, psychické poruchy a neurózy.

Banka pojištění poskytuje ve spolupráci s pojišťovnou BNP Paribas Cardif.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).