Hlavní navigace

Podvody v autopojištění už nejsou "v kurzu". Teď vedou podvody v životním pojištění

Sdílet

Těch, kteří se snaží na základě pojistného podvodu dostat z pojišťovny nějaké peníze, neubývá. Mění ale své preference. Vyplynulo to z informací, které zveřejnila Česká podnikatelská pojišťovna.

Zatímco dříve se soustředili primárně na oblast autopojištění, v posledních letech ubývá pojistných podvodů v tomto segmentu. Naopak ale vzrůstá počet podvodů v životním pojištění a úrazovém pojištění. V roce 2015 netvořily podvody v životním a úrazovém pojištění ani 10 % všech podvodů, ale v roce 2017 už tvoří 40 % z celkového objemu.

Většina odhalené podvodné činnosti se stala v Ústeckém kraji, Moravskoslezském kraji a v Praze. Naopak v Karlovarském a Libereckém kraji bylo těchto aktivit nejméně.

Podvody v autopojištění ale i přes výrazný pokles stále tvoří významný problém. V jednom z posledních případů odhalila pojišťovna podvodné jednání servisu motorových vozidel, který zastupoval klienty a prováděl opravy poškozených dopravních prostředků. Při kontrolách bylo zjištěno, že servis padělal faktury za náhradní díly a uváděl nepravdivé údaje o rozsahu a způsobu oprav poškozených vozidel.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).