Hlavní navigace

Podomní prodejci mají nový trik, jak odmítnout vrácené zboží

Sdílet

Podomní prodejci mají novou fintu, jak vám odmítnout vrátit peníze za zboží, které si přejete vrátit. Koupili jste si například parní čistič a doma jste do něj nalili vodu. Ve smlouvě je ale uvedeno, že právě nalitím vody jste smísili kupované zboží s jiným a tudíž už nemůžete ve lhůtě 14 dnů odstoupit od smlouvy.

Byť z tohoto pravidla existují výjimky, nelze si je vykládat po svém. Společnost Clear World s.r.o. ve svých smluvních podmínkách uvádí rovnou tři zákonné výjimky z práva na odstoupení od smlouvy. Podle společnosti nelze vrátit parní čistič upravený na přání spotřebitele. Dále byl-li smísen s jiným zbožím, kterým se pro účely smlouvy rozumí i voda. Nelze prý vrátit ani čistič vyndaný z hygienického obalu, uvádí Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení dTestu,

Ve smlouvě je však již uvedeno, že vy jako zákazník jste si úpravu zmíněného čističe sami vyžádali, vyndali jej z obalu a nalili do něj vodu. 

Pokud jste si čistič koupili, máte samozřejmě možnost od kupní smlouvy odstoupit a vrátit jej ve zmíněné 14 denní lhůtě. A to hlavně proto, že většinou k rozbalení a předvedení dochází ze strany prodejce, který vám produkt demonstruje. Vy jej již rozbalený kupujete.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).