Spočítejte si...

Zavřít

Podnikatelé budou mít lehčí život. Vláda schválila novelu živnostenského zákona

Podnikatelé ušetří čas i peníze. Pomůže jim k tomu schválená novela živnostenského zákona, která by jim podle ČTK měla ušetřit čtvrt miliardy Kč. 

Podle ministerstva průmyslu a obchodu, které novelu připravilo, by měla například skončit povinnost značit provozovny speciálním číslem – označení si povedou sami úředníci. Zjednoduší se také administrativa při stěhování. Pokud se adresa bydliště shoduje s místem podnikání a po stěhování tomu bude stejně, bude to stačit předem ohlásit živnostenskému úřadu a podnikatel tak ušetří čas s nahlašováním nové adresy místa podnikání.  Rozšířit by se měla také nabídka služeb centrálních registračních míst neboli živnostenských ú­řadů.

Prostřednictvím těch bude možné oznámit správě sociálního zabezpečení, finančnímu úřadu nebo zdravotní pojišťovně i změna údajů, která se již přímo živnostenskému úřadu neoznamuje. Pomůže tedy i elektronizace veřejné správy, kdy si státní instituce budou umět vzájemně řadu informací o podnikatelích předat bez toho, aniž by je musel znovu navštěvovat sám.

Česká pošta rozšíří nabídku. Co od ledna představí? RWE v prosinci zdraží plyn domácnostem        
P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
23. 11. 2011 15:38 Nový

Zase spatne

Ja myslel, ze ty zcela zbytecne zivnostenske urady a listy konecne zrusi. Tohle nic nemeni.