Hlavní navigace

Počet rekonstrukcí na jaře vzrostl o 70 %. Češi častěji využívají vlastní síly

Sdílet

Češi začali s příchodem jara rekonstruovat své bydlení. Podle stavebních spořitelen stoupá na jaře počet domácností, které plánují rekonstrukci, o 70 % oproti zimním měsícům. Hlavní motivací lidí pro rekonstrukci domu na jaře a hlavně v létě před začátkem podzimu je úspora energie. Ve starších stavbách lze totiž díky rekonstrukci snížit spotřebu energie více než o polovinu, vysvětlil Lubomír Valenta ze společnosti Lomax.

Často se také lidé pouštějí do rekonstrukcí pouze za pomoci svých vlastních sil. Nejběžnějším důvodem je právě cena, na kterou pak celá rekonstrukce přijde. Bez pozemku vyjde  jeden metr čtvereční domu, který si postavíte svépomocí, přibližně na 7000 – 12 000 Kč. U developerů se ale můžete dostat až na trojnásobnou částku. V některých případech je ale nutné odborné vedení.

Pokud nechcete stavět svépomocí, ale svěříte se do rukou odborníkům nechte si vždy udělat rozpočet stavby. Oslovte nejméně 3 stavební firmy, které vám dům ocení a nabídky následně porovnejte.

V ideálním případě by měl být na staveništi přítomný stavební dozor, který dohlédne na to, aby se dodržely správné postupy, jako například zda jsou stěny a podlahy rovné, zda jsou jednotlivé detaily v pořádku atd.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).