Hlavní navigace

Platy žen jsou o pětinu nižší než u mužů. Ročně rozdíl vyjde na 80 tisíc

Sdílet

Gabriela Hájková 18. 9. 2017

Rozdíl v odměňování žen a mužů v ČR je 22,5 %, evropský průměr přitom činí 16,3 %. ČR je tak jedna ze dvou evropských zemí s největší nerovností ve výdělcích žen a mužů. Rozdíl 22,5 % představuje 6748 Kč měsíčně chybějících na výplatní pásce žen s průměrným výdělkem, což činí v průměru 80 976 Kč ročně. Dá se tak říci, že 82 dní v roce české ženy pracují zcela zadarmo. Informace přinesla zpráva Ministerstva práce a sociálních věcí.

Ta zároveň informuje o konferenci pořádané v úterý 19. září v Lidových sadech v Liberci, kde se budou čeští a zahraniční odborníci snažit hledat řešení tohoto problému, a diskutovat o možnostech, jak v ČR využít zkušenosti z ostatních evropských států.

Cílem konference není jen diskutovat o současném stavu nerovného odměňování v ČR, ale představit i dobrou zahraniční praxi přímo ze zkušeností ze Švýcarska, Německa a jiných zemí a společně najít cesty jejich uplatňování v českém prostředí, uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, která konferenci zahájí. 

Registrovat na akci se můžete na webu Rovnáodměna.cz, kde najdete i podrobný program.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).