Hlavní navigace

Pětina podnikatelů je starších 61 let. Nejčastěji podnikají v obchodu

Sdílet

V současné době žije v České republice 406 000 osob starších 61 let, kteří vlastní oprávnění k podnikání jako fyzické osoby. Tito lidé tak tvoří 20 % všech podnikatelů v ČR. Vyplynulo to z analýzy, kterou provedla společnost CRIF – Czech Credit Bureau.

Nejvíce podnikatelů v této věkové kategorii je v Praze, a to 73 000 (18 %). Důvodem je především fakt, že zde existuje mnohem více příležitostí k podnikání než v ostatních regionech. Většina starších přitom začala podnikat v mladším věku a buď nadále podniká, nebo si pouze ponechala oprávnění k podnikání, které však již nevyužívá, říká Věra Kameníčková, analytička společnosti CRIF – Czech Credit Bureau. Následuje Středočeský kraj (12 %), kde podniká 49 000 Čechů starších 61 let. Na třetím místě je Jihomoravský kraj s 10 % podnikajících osob starších 61 let.

Naopak nejméně podnikatelů v tomto věku žije v Karlovarském kraji, kde jejich počet dosahuje 12 000 a v Pardubickém kraji, kde je jich 16 000.

Obory, ve kterých podnikatelé starší 61 let provozují svou živnost.
Autor: CRIF – Czech Credit Bureau

Obory, ve kterých podnikatelé starší 61 let provozují svou živnost.

Čtvrtina podnikatelů (27 %) provozuje svou živnost v oblasti obchodu. Na druhém místě je odvětví profesní, vědecké a technické činnosti, ve kterém se pohybuje 18 % podnikatelů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).