Hlavní navigace

Penta chce sto procent ve Fortuně. Minoritním akcionářům nabídne odkup

3. 1. 2018

Sdílet

Akcionáři sázkové společnosti Fortuna dostanou od skupiny Penty nabídku na prodej akcií. Penta je s 80,2 procenty majoritním vlastníkem sázkové firmy a chce v ní získat stoprocentní podíl. Penta nabídne akcionářům odkup za 182,50 koruny za akcii. Akcie Fortuny na pražské burze uzavřely úterní obchodování na 178,50 Kč.

Penta se chce soustředit na další intenzivní rozvoj Fortuny, a to zejména na trzích střední a jihovýchodní Evropy. Vzhledem k tomu, že realizace těchto plánů bude finančně náročná, ovlivní to schopnost Fortuny vyplácet dividendy. Proto se Penta rozhodla navýšit svůj podíl na 100% a stáhnout akcie z veřejného obchodování na pražské a varšavské burze. Navíc stažením akcií z veřejného obchodování bude moci dojít k realizaci stanoveného plánu rozvoje Fortuny rychleji a jednodušeji, uvedla společnost v prohlášení. Fortuna působí v Česku, na Slovensku, v Polsku, Rumunsku a Chorvatsku.

Minoritní akcionáři budou moci nabídky Penty využít v období od 23. ledna do 22. února. Proces odkupu akcií na českém trhu řídí finanční společnost Patria, na jejímž webu lze také najít detaily k nabídce Penty.

Penta tak navazuje na loňský rok, kdy svůj záměr na získání stoprocentního podílu ve Foruně oznámila v březnu poprvé. Tehdy minoritním akcionářům, kteří v té době vlastnili téměř třetinu akcií, nabídla odkup za 98,69 koruny. Následně cenu zvyšovala.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).