Hlavní navigace

Máte správně sjednané cestovní pojištění? Špatný výběr se vám může prodražit

Sdílet

Většina Čechů si před odjezdem na zahraniční dovolenou sjedná cestovní pojištění. Jeho absence totiž může v případě zranění stát nemalé peníze. V tomto období vyrážejí lidé do zahraničí lyžovat a provozovat další zimní sporty, s čímž jsou úrazy mnohdy spojeny. Mezi nejčastější úrazy českých lyžařů za hranicemi země se počítají především vymknuté kotníky, zlomené horní a dolní končetiny s komplikacemi, poranění měkkých tkání kolene nebo pohmožděniny a odřeniny. Nejčastěji k nim pak dochází v Rakousku, Itálii a Francii, dále pak také na Slovensku.

Někdy ale Češi zvolí špatnou variantu pojištění, a ta pak nekryje jejich potřeby. Často se stává, že si lyžaři sjednají základní variantu cestovního pojištění, na horách se ale pak věnují rizikovým sportům, lyžují mimo sjezdovky a pohybují se mimo vyznačené trasy. Dokonce jsme setkali s případem, kdy lyžaři sjížděli na saních ledové koryto. Pro takové případy samozřejmě není základní varianta cestovního pojištěná určená, upozorňuje Vanda Kýpeť,  produktová manažerka Slavia pojišťovny.

Chybou ale bývají také nízké limity na léčebné výlohy. V případě finančně nákladnějšího úrazu, který vyžaduje například speciální transport, pak pojistka nemusí stačit. A pozor si Češi nedávají ani na výluky. Týká se to například případu, kdy lyžař na sjezdovce požije alkohol, právě taková situace bývá uváděna ve výlukách. Znamená to, že pokud dojde k nehodě pod vlivem alkoholu, pojišťovna vám může pojistné plnění krátit anebo také zcela odmítnout, upozorňuje Vanda Kýpeť.

Někteří lidé si sjednají cestovní pojištění, ale zahrnou do něj pouze léčebné výlohy. Součástí ale může být i pojištění odpovědnosti, které kryje případy, kdy způsobíte škodu někomu třetímu. Srazíte například jiného lyžaře a zraníte ho, případně mu poničíte majetek. Zraněný lyžař má samozřejmě právo na náhradu škody, na bolestné a další náklady, které musíte uhradit. Bez sjednaného pojištění si tak můžete sáhnout do kapsy i pro několik set tisíc.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 1. 2018 22:46

    Helena (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

    My pravidelně sjednáváme pojištění u OZP jsme u ni i pojištěni, tak máme velké výhody i na cestovní pojištění.Velmi často využíváme to krátkodobé pojištění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).