Hlavní navigace

Patrik Zandl: Boj operátorů se přesune na pole dat

Sdílet

Arsen Lazarevič 16. 4. 2013

V současné době tvoří mobilní data přibližně 20–30 % příjmů operátorů. Podle asociace GSM překonají příjmy z dat příjmy za volání už za 5 let. Stejného názoru je i bývalý šéfredaktor serveru Lupa.cz Patrik Zandl:

Kde se odehraje příští cenová bitva, jsou data. A to je z českých tarifů zřetelné. Nejnižší nové tarify totiž obsahují pouhých 300 MB dat, jinak 1 GB. To vypadá na první pohled dobře. Jenom do okamžiku, když si na svém mobilu spustíte cloudové služby a zjistíte, že 300 MB je tak na dva týdny. A pro „internetové“ uživatele je málo i 1 GB dat. Ano, můžete si připlatit, řekl Zandl pro server Aktuálně. Nejvíce klesají příjmy operátorům za SMS zprávy a lze očekávat, že mobilní data budou sms zprávy postupně vytlačovat.

Současný trend snižováni cen některých tarifů na českém trhu si také mluvčí Českého telekomunikačního úřadu František Malina pochvaluje Aktuální vývoj prokazuje, že národní prostředí telekomunikací v Evropě se sbližují a analogicky reagují na změny potřeb uživatelů. Jde o důsledek jak společně uplatňovaných opatření národních regulátorů, tak přirozeného tržního vývoje. Čtěte také: Neomezené mobilní tarify: Který je nejlepší?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).