Spočítejte si...

Zavřít

Patrik Zandl: Boj operátorů se přesune na pole dat

V současné době tvoří mobilní data přibližně 20–30 % příjmů operátorů. Podle asociace GSM překonají příjmy z dat příjmy za volání už za 5 let. Stejného názoru je i bývalý šéfredaktor serveru Lupa.cz Patrik Zandl:

Kde se odehraje příští cenová bitva, jsou data. A to je z českých tarifů zřetelné. Nejnižší nové tarify totiž obsahují pouhých 300 MB dat, jinak 1 GB. To vypadá na první pohled dobře. Jenom do okamžiku, když si na svém mobilu spustíte cloudové služby a zjistíte, že 300 MB je tak na dva týdny. A pro „internetové“ uživatele je málo i 1 GB dat. Ano, můžete si připlatit, řekl Zandl pro server Aktuálně. Nejvíce klesají příjmy operátorům za SMS zprávy a lze očekávat, že mobilní data budou sms zprávy postupně vytlačovat.

Současný trend snižováni cen některých tarifů na českém trhu si také mluvčí Českého telekomunikačního úřadu František Malina pochvaluje Aktuální vývoj prokazuje, že národní prostředí telekomunikací v Evropě se sbližují a analogicky reagují na změny potřeb uživatelů. Jde o důsledek jak společně uplatňovaných opatření národních regulátorů, tak přirozeného tržního vývoje. Čtěte také: Neomezené mobilní tarify: Který je nejlepší?

LBBW Bank nabízí akční úrokovou sazbu k hypotéce a odpouští poplatek mBank vrací třem lidem denně platbu kartou        
Bob
Bob (neregistrovaný) ---.metrostav.cz
16. 4. 2013 14:07 Nový

Malina

Malina by potřeboval dostat do držky. Pak by se mu možná rozsvítilo.Co ale chtít od člověka který 10 let makal pro UPC a pak šel za odměnu k regulátorovi

MoB
MoB (neregistrovaný) 131.207.140.---
16. 4. 2013 15:02 Nový

Re: Patrik Zandl: Boj operátorů se přesune na pole dat

"Jde o důsledek jak společně uplatňovaných opatření národních regulátorů..." co se na to dá říct, aby to nebylo žalovatelné?