Spočítejte si...

Zavřít

Pád sazeb u hypoték nekončí. Přichází podzimní sezóna

Sazby hypoték svůj pokles ještě nezastavily. Jejich snižování asi bude pokračovat i po prázdninách. V září totiž tradičně začíná hlavní hypoteční sezóna. S nižšími sazbami zatím přišla například Wüstenrot hypoteční banka nebo UniCredit Bank. Otázkou zůstává, jak zareagují tři největší poskytovatelé hypoték – Hypoteční banka, Česká spořitelna a Komerční banka.

Vzhledem k vysoké poptávce a kolísajícím sazbám na mezibankovním trhu se velkým bankám do snižování sazeb nebude chtít. Na druhou stranu blížící se změny související s nabytím platnosti zákona o spotřebitelském úvěru, regulace 100% hypoték ze strany ČNB a zároveň akcelerace podzimního konkurenčního boje jsou faktory, které mohou dynamiku trhu v závěru roku výrazně urychlit, myslí si Libor Ostatek, ředitel makléřské společnosti GOLEM FINANCE, podle kterého půjdou sazby hypoték kvůli konkurenci ještě trochu níž.

Klienti bez záznamu v úvěrových registrech mají nyní po určitém vyjednávaní reálnou možnost získat hypotéku okolo 1,60 %, a to i na fixace na 7, 8 i 10 let, což je nabídka zcela neobvyklá. Ovšem pozor u hypoték s vyšším LTV, což je dnes už hranice 85 % a výše, zde dojde vlivem regulace ČNB ke zdražení,  uvedl Ostatek a dodal, že banky svými akcemi míří i na poplatky. Nejčastěji odpouští ten za vyřízení úvěru a za odhad.

Zuno k úvěrům do konce října nabízí možnost měnit výši splátky úvěru bez poplatku Jaké chyby děláme, když se snažíme v domácnosti ušetřit?        
panTau
panTau (neregistrovaný) 80.95.106.---
8. 9. 2016 14:38 Nový

Re: Pád sazeb u hypoték nekončí. Přichází podzimní sezóna

Ono je % a %. Tak třeba hypotéka Modrý Pyramidy, https://www.modrapyramida.cz/produkty/financovani-bydleni/velke-uvery/hypouver nebo Airbank https://www.airbank.cz/cs/hypoteka/proc-nase-hypoteka/ nemá poplatky za vedení účtu a pak u jiných sice % vypadjí lépe, ale nakonec zaplatíte více.