Hlavní navigace

Pád sazeb u hypoték nekončí. Přichází podzimní sezóna

Sdílet

Sazby hypoték svůj pokles ještě nezastavily. Jejich snižování asi bude pokračovat i po prázdninách. V září totiž tradičně začíná hlavní hypoteční sezóna. S nižšími sazbami zatím přišla například Wüstenrot hypoteční banka nebo UniCredit Bank. Otázkou zůstává, jak zareagují tři největší poskytovatelé hypoték – Hypoteční banka, Česká spořitelna a Komerční banka.

Vzhledem k vysoké poptávce a kolísajícím sazbám na mezibankovním trhu se velkým bankám do snižování sazeb nebude chtít. Na druhou stranu blížící se změny související s nabytím platnosti zákona o spotřebitelském úvěru, regulace 100% hypoték ze strany ČNB a zároveň akcelerace podzimního konkurenčního boje jsou faktory, které mohou dynamiku trhu v závěru roku výrazně urychlit, myslí si Libor Ostatek, ředitel makléřské společnosti GOLEM FINANCE, podle kterého půjdou sazby hypoték kvůli konkurenci ještě trochu níž.

Klienti bez záznamu v úvěrových registrech mají nyní po určitém vyjednávaní reálnou možnost získat hypotéku okolo 1,60 %, a to i na fixace na 7, 8 i 10 let, což je nabídka zcela neobvyklá. Ovšem pozor u hypoték s vyšším LTV, což je dnes už hranice 85 % a výše, zde dojde vlivem regulace ČNB ke zdražení,  uvedl Ostatek a dodal, že banky svými akcemi míří i na poplatky. Nejčastěji odpouští ten za vyřízení úvěru a za odhad.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).