Hlavní navigace

Online kartou v e-shopech platí nejčastěji mladí lidé ve věku 18 až 26 let

Sdílet

Lenka Kašparová 15. 7. 2019

Online kartou za zboží v e-shopech už platí čtyři z deseti Čechů, celkově 40,2 %, což je skoro dvakrát více než v roce 2016. Naopak klesá počet nákupů vyřizovaných prostřednictvím dobírky, a to na 21,1 %. Ještě v loňském roce to přitom bylo 28,7 % obchodních transakcí. Kartou při online nákupech nejčastěji platí mladí lidé ve věku 18 až 26 let (53,9 %), zatímco lidé ve věku od 54 do 65 let jí využívají pouze ve 27 % případů. Vyplývá to z výzkumu, který pro balíkovou přepravní společnost GLS zpracovala výzkumná agentura Ipsos.

Stále vyšší oblíbenost online plateb na internetu souvisí s rostoucí důvěrou zákazníků v e-shopy, která částečně pramení z jejich větší spolehlivosti. Dnes už jsou nákupy, kdy zboží nepřijde ve stanoveném termínu a kvalitě, spíše výjimkou. Online platby proto stále častěji využívá i starší generace. V roce 2016 využívalo platební kartu k online nákupům ve věkovém rozmezí 54 až 65 let jen 16,7 % dotázaných. V roce 2018 to už byla téměř celá čtvrtina – 24,7 % respondentů.

Stále více uživatelů volí platbu kartou, která je oproti platbě v hotovosti levnější. Očekáváme, že četnost online plateb kartou bude růst i nadále, uvádí Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).