Hlavní navigace

Lidé se pojišťují hlavně pro klid duše a kvůli rodině

Sdílet

Pokud už se lidé rozhodnou pojistit, dělají to hlavně pro svou klidnou mysl a pro své blízké. Nejznámější a nejčastěji sjednaná jsou životní pojištění a autopojištění, a dále pak pojištění domácnosti a úrazové pojištění. Nejvíce pojištění domácnosti mají sjednaných v Rakousku (85 %) a nejméně v Bulharsku (25 %). Vyplynulo to z průzkumu BNP Paribas Cardif Pojišťovny.

Napříč Evropou znají lidé nejvíce pojištění domácnosti. Dobrou představu o něm má 68 % lidí a 46 % jej má sjednáno. Na druhém místě jak ve znalosti (59 %), tak v množství pojistek (36 %) je úrazové pojištění.

Velmi zajímavé jsou pak rozdíly mezi jednotlivými zeměmi. Za velmi užitečné až nutné nejvíce ze srovnávaných zemí považují pojištění v Rumunsku (30 %), nejméně často takto hodnotí na Slovensku a v Maďarsku (12 %). Česká republika je v tomto hodnocení na 15 %.

Zajímavé také je, že velkou podobnost vykazují statistiky mezi Českou republikou a Slovenskem. Výjimkou zde je pojištění schopnosti splácet, které má v ČR (13 %) sjednáno o 8 % lidí více než na Slovensku (5 %).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).