Spočítejte si...

Zavřít

Omezení paušálů jako zbraň proti švarcsystému? Neúčinné, myslí si manažeři

Omezení paušálů nebude jako zbraň proti švarcsystému fungovat. Podle průzkumu společnosti Mazars si to myslí 72 % dotázaných, které tvořili výkonní a finanční ředitelé českých firem.

V našem průzkumu se ukázalo, že čeští manažeři sice v mnoha daňových otázkách nejsou jednotní, ovšem v případě omezení paušálů pro živnostníky se vyjádřili poměrně jednoznačně. Omezení výdajových paušálů živnostníků by podle nich k vymýcení nelegální závislé práce nevedlo, uvedl Pavel Klein, vedoucí partner daňového oddělení Mazars s tím, že víru v pozitivní účinek úpravy výdajových paušálů projevilo v průzkumu jen 23 % dotázaných. Zbývajících 5 % se pak nepřiklonilo ani na jednu stranu. 

Kromě toho z odpovědí vyplynulo, že čeští manažeři také příliš nevěří tomu, že by přísnější sankce omezily daňovou kriminalitu a zlepšily platební morálku podnikatelů (68 %). Jako efektivnější cesta se jim zdá spíše snížení daní. 

Části daňových úniků by se podle poloviny dotázaných (54 %) mohlo zabránit elektronickými kontrolami firem, která platí spotřební daň. Zbylých 46 % respondentů ale toto opatření považuje za zbytečné až šikanující. 

Omezení paušálů jako nástroj boje proti švarcsystému?
Autor: Mazars

Omezení paušálů jako nástroj boje proti švarcsystému?

Banky do roku 2020 zruší 40 % poboček I přes klesající sazby je zájem o hypotéky nižší. Refinancuje se méně        
Pavel
Pavel (neregistrovaný) 91.199.164.---
22. 8. 2014 12:25 Nový

To Je logické

To je logické, že omezení paušálů na dva milióny Kč příjmu ročně nepovede k omezení švarcsystému. Který švarcák fakturuje svému "odběrateli" takové peníze, 167 tisíc měsíčně či víc? Myslím že žádný.