Hlavní navigace

I přes klesající sazby je zájem o hypotéky nižší. Refinancuje se méně

Sdílet

Gabriela Hájková 21. 8. 2014

I v červenci se úrokové sazby u hypotečních úvěrů mírně snížily. Průměrně se tak dostaly na úroveň 2,723 %. Ačkoli jsou úroky ještě nižší než loni, klientů ubývá. Může za to snížení počtu refinancovaných hypoték.

V červenci si klienti bank sjednali hypotéky v objemu 14,12 mld. korun, což je o miliardu méně, než předchozí měsíc. Ze statistik ČNB vyplývá, že letošní rok je ve znamení nových hypoték a refinancované úvěry zůstávají spíš v pozadí. Letos jich bylo zatím poskytnuto 21 %. Jen třetina klientů bank s hypotékou, kterým končilo fixační období, se rozhodla refinancovat úvěr u konkurence. 

První nabídka banky je většinou sestavena s dostatečným prostorem k vyjednávání – banky se logicky snaží vydělat a nemají důvod nabízet nižší sazbu, když existuje šance, že klient přijme i vyšší nabídku. Většinou není pro lepší sazbu nutné úvěr refinancovat – banky si začínají uvědomovat, že získat nového klienta je dražší, než udržet současného, uvedl Josef Rajdl, hlavní analytik společnosti Fincentrum.

Budete pořizovat hypotéku? Začít s tím můžete jednoduše přes web na serveru Měšec.cz. Pomoci vám může hypoteční kalkulačka nebo kalkulačka refinancování hypotéky

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).