Hlavní navigace

Odvolací soud rozhodl v kauze Prolux ve prospěch provozovatele serveru Měšec.cz

Sdílet

Jiří Hovorka 3. 3. 2011

Vrchní soud v Praze rozhodl, že prvoinstanční soud pochybil, když společnosti Internet Info nařídil smazání diskusního vlákna na našem serveru obsahujícího kritické komentáře čtenářů vůči společnosti Prolux Consulting. Diskuse nemusí být smazána, soud uložil provozovateli jen povinnost smazat vulgární výraz „jak svině“ v titulku jednoho z příspěvků („Společnost PROLUX lže jak svině“).

Z výsledků procesu vyplývá, že příspěvky čtenářů v diskusích jsou chráněny ústavně zakotvenou svobodou projevu a nepřípustné je pouze její zneužívání. Za takové zneužívání je možné považovat projevy, které jsou zákonem jmenovitě definovány, například projevy rasové či náboženské nesnášenlivosti, a podle rozsudku do této definice spadá také používání některých vulgarit.

Ukázalo se, že naše rozhodnutí odvolat se proti rozsudku Městského soudu bylo správné. Těší nás, že Vrchní soud uznal naše argumenty a rozhodl ve prospěch zdravého rozumu a svobody slova. Naši čtenáři se tak nemusí obávat zveřejnit své názory, byť jsou kritické vůči komukoliv, komentuje kauzu Marek Antoš, ředitel společnosti Internet Info, která server Měšec.cz provozuje.

Podrobnosti k původnímu rozhodnutí Městského soudu v Praze naleznete v tiskové zprávě z 29. 4. 2010.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).