Hlavní navigace

Odpůrci Zemana přes transparentní účet paradoxně financují jeho kampaň. Banka poplatky neúčtuje

Sdílet

Prezidentská kampaň trvá oficiálně týden a uchazeči o prezidentské křeslo už musí mít také zřízené transparentní účty právě pro financování kampaně.

Toho se snaží využít odpůrci současného prezidenta a na jeho transparentní účet mu zasílají platby nejčastěji ve výši jednoho haléře a vzkaz pro příjemce využívají k zaslání nelichotivých vzkazů, případně jako reklamní plochu.

Příklad připsaných plateb 5.9. 2017

Příklad připsaných plateb 5.9. 2017

Kromě psychologického efektu, že si odesilatelé „zchladí žáhu“ však jejich počínání žádný efekt nemá. Fio banka totiž za tuzemské příchozí platby stejně neúčtuje žádné poplatky a nyní se rozhodla je dočasně neúčtovat ani za příchozí zahraniční platby, právě kvůli případnému zneužívání její poplatkové politiky.

V posledních dnech došlo ke zneužívání poplatkové politiky Fio banky úmyslným zasíláním malých částek, kdy naúčtovaný poplatek za příchozí platbu převýšil zaslanou částku. A protože chceme, aby všechny zaslané dary mohli prezidentští kandidáti použít pro volební kampaň, rozhodli jsme se neúčtovat poplatky za příchozí zahraniční platby (tuzemský platební styk je bez poplatku dlouhodobě) na transparentních účtech všech prezidentských kandidátů a politických stran a hnutí  u Fio banky, uvedl v tiskové zprávě Jan Bláha z Fio banky.

V současnosti tak paradoxně odpůrci po malých částkách kampaň současného prezidenta financují.

O transparentních účtech v českých bankách jsme psali v článku Transparentní účet: Kdo jej nabízí a za jakých podmínek?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 9. 2017 12:39

    dakra

    Osobně jsem zatím neměl potřebu vzkaz za haléř na tento účet posílat. Nicméně když jsem mohl dát v Brně slušnému a zdvořilému somrákovi v postarším čistém obleku nemoderního střihu, ošmajdaných leč naleštěných polobotkách a buřince pětikorunu, myslím, že i nemilovanému presidentu haléř či několik haléřů neuškodí. Moc reklamy za takové částky nepořídí. Kdyby mu každý občan ČR včetně kojenců poslal haléř, za těch sto tisíc korun velkou díru do světa neudělá. To nestačí ani na další večírek na Hradě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).