Hlavní navigace

Nově si můžete požádat o dotace na zateplení, tepelné čerpadlo nebo solární systém

Sdílet

Od 22. října 2015 si můžete zažádat o dotace v rámci programu Nová zelená úsporám. Ta je určena pro rodinné domy. Žádosti přijímá Státní fond životního prostředí ČR.

Aktuální výzva je určena majitelům rodinných domů, kteří chtějí získat dotaci na výměnu oken, dveří, zateplení domu, výměnu elektrického zdroje tepla za tepelné čerpadlo či solární systémy. Podporována je i výstavba domů s velmi nízkou energetickou náročností. Stejně jako v minulých výzvách platí, že výše dotace se odvíjí od dosažených energetických úspor a ve výsledku může uhradit až 50 % celkových výdajů.

Z programu můžete nově získat dotaci na instalaci fotovoltaických systémů pro přípravu teplé vody a instalaci malých FV elektráren určených pro výrobu elektřiny k přímé spotřebě v domácnostech. Na systém můžete získat až 100 tisíc korun.

Zásadní novinkou programu Nová zelená úsporám je dlouhodobá kontinuální forma výzvy. Ta se od běžné výzvy liší tím, že není omezena na několik měsíců, ale potrvá až do konce programu, tedy do roku 2021.

Výzva přináší několik změn, které se týkají zejména výměny neekologických zdrojů vytápění. Na můžete získat výhodnější podporu přímo z tzv. kotlíkových dotací Operačního programu Životní prostředí, a proto byla tato opatření v programu Nová zelená úsporám omezena. O možnosti zažádat si o dotace na výměnu zdroje vytápění jsme vás již informovali v článku Na nový kotel budete moci získat dotaci až 127 500 Kč.

Stejně jako v minulých výzvách Nové zelené úsporám lze zažádat o dotaci před, v průběhu i po dokončení realizace podporovaných opatření. „Perfektně zpracované žádosti podané na již realizované projekty proplácíme do 9 týdnů od jejich podání. U žádostí kde žadatelé realizují opatření až po jejich schválení, garantujeme proplacení do 6 týdnů od doložení realizace," uvádí k průběhu administrace Petr Valdman, ředitel Státního fondu životního prostředí ČR.

Před podáním žádosti si prostudujte závazné pokyny pro žadatele a základní pravidla programu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 10. 2015 13:24

    kk (neregistrovaný) ---.stz.rev-fortech.cz

    Hlavně poradcům všeho druhu, viz příloha ke kotlíkovým dotacím.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).