Spočítejte si...

Zavřít

Od zítřka si někteří řidiči koledují o pokutu

Od 1. listopadu opět začíná platit povinnost mít na vozidle zimní pneumatiky. Trvá až do 31. března s tím, že zimní obutí musíte mít na vozidle v případě, že se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, ledu či námrazy nebo toto alespoň vzhledem k povětrnostním podmínkám lze předpokládat. 

Zákon tak trošku tedy sází na úsudek řidiče a předpověď počasí a neříká vyloženě to, že byste měli mít už od zítřka na autě zimní pneumatiky. Pokud by se ale náhle změnilo počasí a začalo sněžit, budete už mít s letním obutím před policisty problém. 

Pomineme-li ustanovení v zákoně, mělo by se na zimní pneumatiky přezout nejpozději, když klesne teplota dlouhodobě pod 7 stupňů Celsia, uvedl Jakub Pyšný ze serveru Kupuj-Pneu.cz s tím, že pod touto hranicí ztrácí letní pneumatiky dokonalou přilnavost k vozovce, a prodlužuje se tak brzdná dráha.

Pokud budete s přezutím výrazně otálet, vystavujete se i riziku, že vám pojišťovna zkrátí při nehodě plnění. To může učinit v případě, že škoda vznikla kvůli nesprávným pneumatikám. 

Pokud způsobíte škodu někomu vy, může také pojišťovna v rámci povinného ručení sice plně odškodnit poškozeného, ale náhradu škody pak vymáhat na vás.

Co dělat, pokud vám přijde nevyžádaná zásilka? Česká pošta může zavřít třetinu poboček        
Tobias Fünke
Tobias Fünke (neregistrovaný) 188.175.191.---
31. 10. 2013 16:45 Nový

Re: Od zítřka si někteří řidiči koledují o pokutu

celé vlákno

Další hloupý bu bu bu článek. O žádné koledování nejde, když je venku plus patnáct!

AAA
AAA (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
31. 10. 2013 23:51 Nový

Re: Od zítřka si někteří řidiči koledují o pokutu

celé vlákno

Standardni lonsky recyklat + neoznacene PR

El_Mungo
El_Mungo (neregistrovaný) ---.finance-media.cz
1. 11. 2013 8:53 Nový

Re: Od zítřka si někteří řidiči koledují o pokutu

celé vlákno

vole, nikdo ti nerika ze musis mit zimni gumy. musis je mit, kdyz bude snih a led. jo a dneska byla nula. tak se hod do klidu chytraku