Hlavní navigace

Od června změnilo práci 15 % Čechů. Další se k tomu chystají

Sdílet

V letošním roce se ke změně práce odhodlalo 15 % Čechů.  Dalších 15 % si v současné době práci hledá s tím, že plánuje nastoupit po Novém roce. Vyplynulo to z průzkumu společnosti Randstad.

Nejčastěji měnili práci zaměstnanci z oblasti zemědělství, lesnictví a ze sektoru služeb jako jsou hotelnictví a stravování. Ve 34 % případů měnili práci mladí lidé ve věku do 24 let. Ve věkové kategorii 25 – 34 let se pak pro změnu zaměstnání rozhodlo 25 % Čechů. Nejčastějším důvodem k odchodu bylo získání lepších podmínek, nespokojenost se stávajícím zaměstnavatelem a osobní touha po změně práce.

Se stávajícím zaměstnavatelem je 67 % dotázaných spokojeno a 22 % je dokonce spokojeno velmi. Pouze 6 % respondentů je ve své práci nespokojeno. Současná vysoká spokojenost zaměstnanců se zaměstnavateli souvisí s extrémně nízkou mírou nezaměstnanosti a nedostatkem kvalitních pracovníků, která vede zaměstnavatele ke zvyšování platů, rozšiřování zaměstnaneckých benefitů, podpoře jejich rozvoje a důrazu na dobré pracovní prostředí, komentuje Alžběta Honsová, marketingová manažerka české pobočky společnosti Randstad.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).