Hlavní navigace

Oberbank umí přijímat okamžité platby

Sdílet

Lenka Kašparová 19. 11. 2020

Oberbank se od 16. listopadu 2020 zařadila mezi banky, které dovedu přijímat okamžité platby. Informaci uvedla na svých stránkách Česká národní banka. Oberbank je nyní dostupná pro příchozí tuzemské okamžité platby. Poplatky za okamžité platby jsou stejné jako za ostatní standardní platby, uvedla Monika Heiserová z Oberbank.

Banka se tak připojila k dalším jedenácti bankám, které už službu nabízejí. Jde o Air Bank, Banku CREDITAS, Českou spořitelnu, ČSOB, Equa bank, Fio banku, Komerční banku, mBank, MONETA Money Bank, PPF banku a Raiffeisenbank.

Aby okamžitá platba mohla odejít, musí ji vaše banka umět odeslat a banka příjemce zpracovat. To znamená, že okamžité platby musejí fungovat na obou stranách, jak u odesílatele, tak u příjemce. Maximální výše standardního limitu jedné okamžité platby je stanovena na 400 tisíc korun. Služba je dostupná sedm dní v týdnu po dobu 24 hodin.

Bližší informace o okamžitých platbách jsme vám přinesli v článku: Okamžité platby: které banky je poskytují a jaké jsou limity?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).