Hlavní navigace

Obědy stále zdražují. Platíme o 13 Kč více než v roce 2016

Sdílet

Za průměrný oběd jsme v letošním roce utratili 115 Kč. To je o skoro 7 Kč více než loni a o 13 Kč vyšší částka než před dvěma lety. Vyplývá to z Ticket Restaurant® Card Indexu.

Vývoj průměrné hodnoty obědu v České republice.
Autor: Edenred

Vývoj průměrné hodnoty obědu v České republice.

Výše útraty ale není vlivněna jen cenou jídla v restauraci. Ceny byly naopak určující v roce 2017, kdy došlo ke zdražení vlivem legislativních opatření, jako EET, kontrolní hlášení DPH, částečný zákaz kouření atd. Nyní hraje nejdůležitější roli rostoucí kupní síla lidí a ochota si připlatit za kvalitu. Stále častěji v restauracích jíme kvalitnější jídla z lepších surovin, dopřáváme si dražší nápoje nebo volíme k jídlu dva chody, říká Jiří Brych, manažer Ticket Restaurant®Card.

Průměrná hodnota obědu navíc téměř odpovídá hodnotě nejvýhodnější stravenky stanovené sazbou stravného, která má pro rok 2018 hodnotu 118 Kč. V ČR ale převládají firmy, které platí zaměstnancům stravenku do hodnoty 100 Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 7. 2018 19:49

    Krtek (neregistrovaný) 176.62.232.---

    Kam na ty statistiky choděj... Já platim už asi 10 let za oběd 25 kč. A tipuju že v ostatních kolbenkách to bude obdobný.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).