Hlavní navigace

Saxo Bank rozšíří možnosti obchodování s kryptoměnami

Sdílet

Gabriela Hájková 3. 11. 2021

Objem kryptoměn obchodovaných prostřednictvím Saxo Bank přesáhl 2,5 miliardy USD. Banka se proto rozhodla rozšířit kryptoměnové portfolio.

Nově bude banka nabízet devět kryptoměnových párů s pákovým efektem a více než 50 indexových tokenů na produkty obchodované na burze (ETP), jako jsou Cardano, Solana, Polkadot, Stellar, Ripple a další aktiva. Mezi nejnovější přírůstky patří první americký kryptoměnový ETF fond společnosti Proshares, který se obchoduje od minulého týdne pod tickerem BITO, uvádí zpráva banky.

Banka také v reakci na nárůst poptávky po obchodování s kryptoměnami zvyšuje limity otevřených pozic v rámci produktu Crypto FX z 50 000 USD na 200 000 USD u drobných klientů a z 200 000 na 500 000 USD u profesionálních účtů. Zvýšení limitů otevřených pozic se netýká klientů ze Švýcarska, ani drobných klientů ze Singapuru a Velké Británie.

S kryptoměnovými páry v rámci produktu Crypto FX mohou klienti obchodovat po celou dobu obchodování na devizových trzích, od nedělního do pátečního večera, a mohou otevírat krátké i dlouhé pozice, vysvětlil Stanislav Kostyukhin ze segmentu komerčních vlastníků – obchodníků.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).