Spočítejte si...

Zavřít

Obchodníci čekají v únoru růst cen

Leden je podle obchodníků posledním měsícem, kdy bude možné zakoupit zboží za staré, takzvaně předintervenční ceny, a to dokonce s nějakou tou povánoční slevou. Je to způsobeno tím, že prodejci mají vánoční zboží objednané a zaplacené i několik měsíců dopředu. Díky tomu je intervence ČNB neovlivnila a mohou nyní zákazníkům nabídnout klasické slevové akce, na které jsou Češi zvyklí, řekl brand manager serveru Zboží.cz Jan Samko.

Po vyprodání zásob lze prý očekávat citelné zvýšení cen zejména u rychloobrátkového zboží, počítačových pamětí a mobilních telefonů.

Situace ale zdaleka nemusí být tak dramatická. Podle údajů z cenových srovnávačů ceny navzdory proklamacím obchodníků o několik procent vzrostly již několik týdnů po devizové intervenci ČNB. Vzhledem k tomu, že modely, které již na trhu jsou, konstantně zlevňují, nebude nárůst jejich cen po ukončení výprodejů nijak výrazný. Ceny tak pravděpodobně vzrostou zejména u nových modelů, za které si zákazníci, kteří je budou chtít v době uvedení na trh, připlatí.

Norsko ze svých občanů udělalo milionáře VZP umožňuje klientům objednat se on-line        
Tom
Tom (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
14. 1. 2014 14:30 Nový

Re: Obchodníci čekají v únoru růst cen

A já zase očekávám takový propad tržeb, až se obchodníkům protočí panenky.
A budou moci poděkovat Singrovi, kterého ke korytu posadil jistý Klaus(ODS).

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz
14. 1. 2014 16:55 Nový

Saprdlote...

To abych rychle koupil minimálně tři Galaxie S5 nebo alespoň deset tabletů a dvě tera v pamětech. Bože chraň nás takovýchto prohlášení. Já říkám jasně, já koupit nemusím, prodejce naopak prodat musí. A když ne dnes, tak zítra. Slevy budou i celý příští rok. A když ne u nás, tak jinde. A pak, proč bych měl svoji S4 házet do šrotu?