Hlavní navigace

O Vánoční večírky pracovníci příliš nestojí. Co tedy zaměstnanci chtějí?

Sdílet

Většina zaměstnavatelů z oblasti výrobního sektoru pro své zaměstnance organizuje vánoční večírky. Podle průzkumu personální agentury Grafton Recruitment jde ale o benefit, o který lidé téměř nestojí. Ve výrobě naopak patří k nejžádanějším benefitům 13. a 14. plat, příspěvek na bydlení a dny placeného zdravotního volna.

Jaké benefity preferují zaměstnanci ve výrobě?
Autor: Grafton Recruitment

Jaké benefity preferují zaměstnanci ve výrobě?

Finance představovaly a nadále představují jedno z nejdůležitějších kritérií, na základě nichž se lidé rozhodují o přijetí pracovní nabídky. Není tedy divu, že vánoční prémie anebo 13. a 14. plat patří k nejžádanějším benefitům, říká Jitka Součková, marketingová manažerka Grafton Recruitment. Tyto benefity by si přálo 90 % zaměstnanců, ale pouze 60 % z nich je skutečně má.

Benefity jako občerstvení na pracovišti považují zaměstnanci za samozřejmost a o vánoční večírky nebo dárky od zaměstnavatele příliš zájem nejeví. Radost nemají ani z možnosti příspěvku na kulturní či sportovní aktivity.

Naopak ale vzrůstá zájem o jazykové kurzy, firemní vzdělávání nebo sick days. Velmi žádaná je i firemní školka a nejrůznější formy flexibility práce (pružná pracovní doba, možnost nadpracovat si hodiny, maximálně dvojsměnný provoz). Více než 80 % zaměstnanců by uvítalo příspěvek na dopravu či bydlení. To je dáno tím, že firmy z nedostatku pracovníků často nabírají zaměstnance napříč Českou republikou a lidé musejí kvůli práci buď dojíždět, nebo se přestěhovat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).