Hlavní navigace

Nový trik šmejdů: Slosování o 100 000 Kč

Sdílet

Gabriela Hájková 7. 12. 2015

Česká obchodní inspekce (ČOI) varovala před novým trikem společnosti, která pořádá předváděcí akce po celé republice. Postup jejích dealerů je následující: telefonicky kontaktují vytipované seniory a pod záminkou převzetí dárku je zvou na soutěž o 100 000 Kč a zvídavější zároveň ujišťují, že se o žádnou předváděcí akci nejedná. K žádnému slosování nikdy na těchto akcích nedošlo, zato máme četné informace, že účastníci zaplatili několikatisícové částky za pochybný příslib voucheru na nákup libovolného zboží, popisuje zpráva ČOI, podle které každý den přibývá hlášení na tuto společnost o nekalých praktikách.

Účelem je tedy dostat seniory na předváděcí akci a za pár hodin z nich pod vlivem manipulace a klamavých příslibů dostat několik tisícovek výměnou za naději, že za peníze získají voucher na desítky tisíc, za které si může nakoupit libovolné a pro ně ve skutečnosti nepotřebné zboží. Slíbený voucher samozřejmě nikomu nedorazí a společnost už se dál nikomu neozývá.

Inspektoři České obchodní inspekce se několika kontrolních akcí účastnili a v současné některá šetření stále probíhají, v jiných případech je s firmou vedeno správní řízení. A to nejen pro zakázané užívání nekalých obchodních praktik, ale také pro pozdní ohlašování pořádných předváděcích akcí a pro neplnění informačních povinností vůči spotřebitelům. A ani spotřebitelé si nechtějí nechat jednání společnosti líbit. Poškození senioři ze Zlínského kraje již podali na firmu společné trestní oznámení orgánům činným v trestním řízení, vysvětluje ČOI.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).