Hlavní navigace

Nový tarif Aktiv od Lišky nabídne nižší úrok u úvěru i na spořicí složce

Sdílet

Gabriela Hájková 21. 6. 2016

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) od 1. července nabízí nový tarif Aktiv s levnějším řádným úvěrem, který mohou klienti získat za 3,5 % ročně, ale nižší sazbou na spořicí složce. Tu se bude stavební spořitelna snažit kompenzovat bonusy pro pravidelné střadatele.

Spoření bude po dobu prvních šesti let nově úročeno sazbou 0,5 % ročně s tím, že pravidelní střadatelé získají ještě 0,5% roční bonusovou sazbu. Mezi 6. – 9. rokem se bonus zvýší na 0,7 % ročně. (Změny se týkají pouze smluv uzavřených po 1. červenci).

Pro získání bonusu je potřeba pravidelné měsíční spoření ve výši 0,5 % z cílové částky. To znamená, že pokud má klient cílovou částku ve výši 200 000 Kč, tak stačí, aby na stavební spoření posílal aspoň 1000 Kč měsíčně, upřesnil pro server Měšec.cz definici pravidelného střadatele mluvčí Tomáš Kofroň. Dodal také, že možné je také předspoření, kdy vložíte předem celou částku najednou, abyste peníze nemuseli posílat každý měsíc.

S novým balíčkem Aktiv také spořitelna upraví i překlenovací úvěry tak, aby úroková sazba a další podmínky meziúvěru odrážely dlouhodobý vztah s klientem. Čím více a déle budete spořit, tím výhodnější podmínky byste měli získat z hlediska výše úrokové sazby, poplatku za zpracování překlenovacího úvěru nebo možnosti čerpat vyšší nezajištěnou částku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 6. 2016 9:50

    Cesar (neregistrovaný) ---.spacecom.cz

    Zdravím, no tak to je "bomba", poplatek při cílové částce 200.000,- Kč je 1%, což je 2.000,- Kč . . Další cca 2.000,- Kč (6x330,-Kč) z Vás dostanou poplatkem za vedení účtu . . . Bohužel toto není jen u Lišky.
    Takže jste ještě nezačali spořit a už jste "lehčí" o 4.000,- Kč . . .
    už aby ty stavební spořitelny zrušili . . . V dnešní době není kam uložit rozumně peníze.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).