Spočítejte si...

Zavřít

Čtvrtina Čechů používá Windows XP i k přihlášení do internetového bankovnictví. O rizicích netuší

Téměř 28 % uživatelů internetového bankovnictví se do něj přihlašuje prostřednictvím počítače s operačním systémem Windows XP. Vyplynulo to z průzkumu agentury IPSOS pro Komerční banku. Tento operační systém je přitom již dva roky nepodporovaný a představuje nebezpečí v podobě nákazy nežádoucím softwarem.

Více než polovina těch, kteří se takto do internetového bankovnictví přihlašují, navíc nemá informace o tom, že k tomuto operačnímu systému již nejsou vydávané bezpečnostní aktualizace a tudíž hrozí riziko zneužití dat.

Od ukončení podpory systému Windows XP uběhly více než dva roky, přesto tento systém pořád patří mezi nejpoužívanější. Mnoho lidí se stále zbytečně vystavuje riziku, že se jejich počítač s nepodporovaným operačním systémem nakazí nežádoucím softwarem, uvedl Mojmír Prokop, manažer Distribučních kanálů a Customer Intelligence Komerční banky.

Jak zvládnout dovolenou Nový tarif Aktiv od Lišky nabídne nižší úrok u úvěru i na spořicí složce        
P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
21. 6. 2016 17:09 Nový

Nepravda

že k tomuto operačnímu systému již nejsou vydávané bezpečnostní aktualizace

Coz neni pravda http://www.pcworld.com/article/2310301/windows-xp-registry-hack-keeps-the-security-updates-rolling.html

A stale je to bezpecnejsi nez Android.

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz
22. 6. 2016 9:57 Nový

No...

Ono je to i o dalších faktorech. Pakliže se člověk přihlašuje z počítače, kde dělá sám a je jediným uživatelem, klesá i riziko. Když si navíc udělá jiný profil, než admina, je to ještě lepší. A když má k tomu navíc nějaký moderní antivirák s firewallem, není se třeba skoro obávat. Pak už stačí jenom neblbnout na pornostránkách a nepoužívat SW z podezřelých zdrojů. Což je sice dohromady utopie, ale ono to všechno tak nějak spolu souvisí. A problémy ani nejnovější OS se záplatami neodstraní. Myslím, že WXP sami o sobě nejsou ten největší problém.