Spočítejte si...

Zavřít

Novela zákona změní princip odečítání bodů za dopravní přestupky

V jednom správním řízení už se řidičům nebudou odečítat body za všechny projednávané přestupky, ale pouze za ten nejzávažnější. Změnu přinese novela zákona o provozu na pozemních komunikacích s účinností od 1. srpna. 

Další novinkou bude projednávání pouze těch přestupků, kterých se řidič dopustil v průběhu posledního čtvrtletí místo jednoho roku. Sněmovna podpořila senátní návrh i proto, že občas v jednom správním řízení přišel řidič třeba o 20 bodů najednou, například za četná překročení povolené rychlosti. 

Kromě toho novela také sníží počet bodovaných přestupků ze 44 na 27. Ze seznamu tak zmizí například body za překročení rychlosti v obci až o 5 km/h a mimo obec až o 10 km/h nebo za požití alkoholu do 0,3 promile. Za jiné přestupky naopak novela bodový postih zpřísní. Více bodů bude strženo například za ohrožení chodce na přechodu.

Fio banka spustila mobilní bankovnictví pro iPhone, chystá i pro Android Řecko možná nedostane další finanční pomoc. Euro propadá na rekordní minima        
...
... (neregistrovaný) ---.serverloft.com
27. 5. 2011 12:21 Nový

....

Gábinko, věnujte se raději hře na saxofon a nepište o věcech, kterým nerozumíte (ekonomika, právo, doprava). Bude to tak lepší jak pro vás, tak pro čtenáře