Hlavní navigace

Novela přinutí uchazeče o zaměstnání k veřejně prospěšným pracem

Sdílet

Návrh novely zákona o nezaměstnanosti, který by měl začít platit od počátku příštího roku, si klade za cíl zabránit zneužívání příspěvku na osoby zdravotně postižené nebo práci na černo, přizná studentům nárok na podporu nebo zavede povinné veřejně prospěšné práce.

V případě, že nebude mít úřad práce momentálně vhodné zaměstnání, bude uchazečům o práci nabízet veřejně prospěšné práce v rozsahu 20 hodin týdně. Uchazečům, kteří budou evidování na úřadě déle než dva měsíce pak veřejné služby. Pokud žadatel nabídku bez vážného důvodu odmítne, bude z evidence úřadu vyřazen. Podrobnosti o dalších změnách si přečtěte v článku sesterského serveru Podnikatel.cz: Podpora v nezaměstnanosti nově i pro studenty


Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 6. 2011 12:07

  Nevolník (neregistrovaný) ---.avulant.net

  Tak to bude asi rovnou konec úřadů práce. Což je jen dobře. Ty úřady jsou k ničemu již teď!

  Člověk který si může přivydělat ještě za "starých podmínek" (pravidla platná v roce 2010) musí dobře počítat zda se mu vyplatí pracovat těch pár hodin v týdnu. Náklady na dojíždění jsou nemalé, a to prosím nepracuje za minimální mzdu (respektive její polovinu při 20 hodinách týdně). Vezmeme-li ještě v úvahu že minimálně dvě hodiny musí cestovat aby mohl čtyři hodiny pracovat...

  Podle nových podmínek je to zabité úplně! Teď chce stát ještě udělat aby lidé zbytečně utráceli peníze, pro nic, jen tak ZADARMO.
  Ať stát radši zruší povinné odvody na zdravotní pojištění, klidně s tím že lidé nebudou po tuto dobu chráněni (pochopitelně s nějakou ochranou lhůtou), nejlépe ať tato daň není povinná pro všechny, včetně sociálního pojištění, ale jen pro toho kdo má o tuto službu státu zájem, sbalí si fidlátka a i se zbytečnými úřady táhne... kam patří!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).