Hlavní navigace

Nová jízdenka Českých drah zlevní cestování po vybraných trasách

Sdílet

České dráhy nově prodávají tzv. SuperAkční jízdenku, která zvýhodňuje cestování mezi Brnem a Českými Budějovicemi, Prahou a Ústím nad Labem, Prahou a Valašskem a Prahou a Ostravou. Platí jen pro vybrané vlaky – ty méně vytížené. V ostatních lze použít taky, ale je nutné na přepážce či ve vlaku doplatit cenu jízdného na obvyklou úroveň. K zakoupení bude pouze na eShopu. Např. z Prahy do Ostravy s ní zaplatíte cenu od 190 Kč a do Olomouce od 180 Kč (plus případnou cenu místenky). Držitelé In Karet nebo některých dalších slev budou mít jízdenku ještě levnější.

Dopravce také snížil ceny vybraných Včasných jízdenek Česko, hlavně v 2. a 3. cenové úrovni, tedy v době blíže odjezdu vlaku.

Například za cestu z Brna do Českých Budějovic ve 2. i 3. cenové úrovni nově zaplatíte bez In Karty 209 Kč. Dosud byla cena 229, resp. 239 Kč. Z Prahy do Ústí nad Labem nebo Teplic v Čechách zaplatíte nově 109, resp. 119 Kč, (dosud jízda stála o 10 až 20 korun více). Cena se změnila i u jízd Prahy na Valašsko, do Vsetína, Valašského Meziříčí nebo do Rožnova pod Radhoštěm. Při pozdějším nákupu jízdenek z Prahy do Valašského Meziříčí zaplatíte 319, resp. 329 Kč, zatímco dosud to bylo 399, resp. 359 Kč. V první cenové úrovni dopravce ceny nesnížil.  

Dopravci zlevnili jízdné na léto hlavně pro studenty. Podrobnosti najdete ve zprávě RegioJet a České dráhy zlevňují jízdné pro studenty i o prázdninách

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).