Hlavní navigace

Nová Air Bank má být do pěti let největší bankou podle počtu klientů

Sdílet

Jiří Hovorka 7. 1. 2019

Miliardář a spolumajitel společnosti Home Credit Jiří Šmejc pro Forbes představil plány, čeho by rád dosáhl při spojení Air Bank, tuzemského Home Creditu a Monety Money Bank. V horizontu pěti let bych chtěl, aby nová Air Bank byla největší bankou na českém trhu podle počtu klientů a jejich aktivity, uvedl v rozhovoru pro nové číslo časopisu.

Šmejc sází na to, že nově vytvořená banka bude mít šanci na rychlý růst. Tam, kde má Air Bank pobočku, má třikrát až čtyřikrát vyšší penetraci klientů než na místech, kde ji nemá. Moneta má dalších 200 poboček, což může znamenat skokově vyšší zásah okolí a velkou příležitost pro rychlý příliv nových klientů. Po spojení bychom byli z hlediska jejich počtu tržní trojka v ČR a počítáme s tím, že naše banka dál poroste, zatímco dnešní velcí hráči budou ztrácet, uvedl Šmejc.

Ke spojení MONETA Money Bank, Air Bank a české a slovenské části Home Creditu má dojít během roku 2019. Nová banka ponese jméno Air Bank. Změnu ještě musí odsouhlasit valná hromada akcionářů Monety, která by se měla konat v prvním čtvrtletí roku 2019. Čtěte podrobnosti: Moneta koupí Air Bank a nechá si její jméno. Otázky a odpovědi k velké bankovní změně

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).