Hlavní navigace

Nízká nezaměstnanost je příležitostí dostat z firmy víc. Způsob ale rozmyslete

Sdílet

Gabriela Hájková 13. 10. 2016

Nízká nezaměstnanost může nahrát lidem, kteří nejsou v práci úplně spokojení a stáli by o zvýšení platu, více benefitů nebo rovnou o úplně novou práci. Pokud se chystáte se svým zaměstnavatelem vyjednávat o větších výhodách, nedělejte to bez přípravy.

Pro vyjednávání o lepších podmínkách si zaměstnanci musí připravit racionální a konkrétní argumenty, kterými vysvětlí, proč si navýšení mzdy nebo benefitů zaslouží. Chybou by bylo zdůvodňovat nárok o vyšší plat externími faktory, jako je nezaměstnanost, upozornil Tomáš Surka, ředitel personálně-poradenské společnosti McROY Czech, podle kterého počet nabídek na trhu práce nahrává i těm, kteří chtějí odejít úplně nebo tzv. job hopperům, kteří mění práci i v průběhu několika málo měsíců.

Podle Surky si kvůli nízké nezaměstnanosti v řadě firem hledí svých zaměstnanců více. Určitě je vidět podstatně větší zájem firem o služby, jako je benchmarking platů a benefitů. Takovým srovnáváním s konkurencí firmy zjišťují, jak jsou na tom ostatní společnosti. Opět se ve velkém vrací do personalistiky témata jako štěstí v práci a work-life balance. Firmy vědí, že je pro ně nezbytné udržet si kvalitní lidi, uvedl Surka.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 10. 2016 11:50

    Dedek (neregistrovaný) 185.137.19.---

    Firmy nevedi vubec nic, klidne nechaji odejit po letech solidniho a zkuseneho zamestnance, aby nabrali levneho, ale zcela neschopneho brigadnika... ve zkusebni dobe se s nim rozlouci a pocet techto kolecek neni omezen.... to, ze nekde neco nefunguje, nikoho nezajima, udela to za nej ten, ktery si vypoved podat netroufl... o nejakem zvyseni plati si nechte leda zdat, pokud nekomu nevlezete poradne do jeho zadni casti tela

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).