Hlavní navigace

Nezapomeňte podat přehledy a zkontrolovat nedoplatky na pojištění

Gabriela Hájková

Do konce dubna musí osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) odevzdat Přehled o příjmech a výdajích (Přehled)  na zdravotní pojišťovnu a příslušnou správu sociálního zabezpečení.

Ačkoliv na odevzdání Přehledu pro zdravotní pojišťovnu ještě máte čas do konce měsíce, raději si vyúčtování pojistného spočítejte hned. Pokud vám totiž vyjde nedoplatek na zdravotním pojištění, jste s jeho úhradou již teď v prodlení. Nedoplatek je totiž nutné uhradit nejpozději osmý den po podání daňového přiznání.  Čtěte více: Jak na přehled pro zdravotní pojišťovnu (NÁVOD)

Přehled pro Českou správu sociálního zabezpečení musíte odevzdat taktéž do 30. dubna. Nedoplatek na sociálním pojištění můžete uhradit nejpozději osmý den po podání Přehledu.  Čtěte více: Jak na přehled pro ČSSZ (NÁVOD)

Dubnové termíny neplatí jen pro ty, kteří si nechávají daňové přiznání zpracovat daňovým poradcem a musí ho odevzdat až na konci června. Termín pro odevzdání Přehledů se jim tedy posouvá na konec července. Zdravotní pojišťovnu byste o tom ale měli do konce dubna stejně informovat.

Našli jste v článku chybu?