Hlavní navigace

Nezapomeňte podat Přehled a uhradit nedoplatky na pojistném

Gabriela Hájková

Kolotoč kolem daňových přiznání koncem března skončil. Ještě než si ale úplně oddychnete, nezapomeňte, že do konce dubna musíte odevzdat také Přehled o příjmech a výdajích (Přehled)  na zdravotní pojišťovnu a příslušnou správu sociálního zabezpečení.

Ačkoliv na odevzdání Přehledu pro zdravotní pojišťovnu ještě nějaký čas máte, raději si ho spočítejte hned. Pokud vám totiž vyjde nedoplatek na zdravotním pojištění, jste s jeho úhradou již teď v prodlení. Nedoplatek je totiž nutné uhradit nejpozději osmý den po podání daňového přiznání.  Čtěte více: Jak na přehled pro zdravotní pojišťovnu (NÁVOD)

Přehled pro Českou správu sociálního zabezpečení musíte odevzdat taktéž do 30. dubna. Nedoplatek na sociálním pojištění můžete uhradit nejpozději osmý den po podání Přehledu.  Čtěte více: Jak na přehled pro ČSSZ (NÁVOD)

Dubnové termíny neplatí jen pro ty, kteří si nechávají daňové přiznání zpracovat daňovým poradcem a musí ho odevzdat až na konci června. Termín pro odevzdání Přehledů se jim tedy posouvá na konec července. Zdravotní pojišťovnu byste o tom ale měli do konce dubna stejně informovat.

Našli jste v článku chybu?