Hlavní navigace

Nespokojení zaměstnanci shánějí novou práci na pracovních portálech i na Facebooku

Sdílet

Pokud lidé nejsou v dosavadním zaměstnání spokojeni, v 75 % případů se poohlížejí po jiných pracovních nabídkách. Nevyhovující zaměstnání je ochotno řešit stále více lidí, jelikož v roce 2018 se po jiném zaměstnání poohlíželo jen 65 % nespokojených zaměstnanců. Vyplynulo to z průzkumu personální agentury Grafton Recruitment.

Při hledání práce využívají nejčastěji internet, a to v 95 % případů. Na internetu navštěvují převážně pracovní portály (90 %), webové stránky konkrétních zaměstnavatelů (67 %) či webové stránky personálních agentur (57 %). Dle doporučení známých se pak řídí 52 % respondentů. Služby Úřadu práce využívá při hledání práce pouhých 14 % Čechů.

Stále větší roli pak hrají i sociální sítě. Ty při hledání práce využívá 52 % dotázaných a zaměřuje se na ně i řada zaměstnavatelů. Počet Čechů, kteří používají sociální sítě, letos podle ČSÚ překročil 50% hranici. V absolutních počtech to je 4 500 000 osob starších 16 let.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 1. 2019 12:43

    Victor (neregistrovaný) 89.29.125.---

    Nyní je ta pravá chvíle změnit zaměstnavatele,tře­ba z důvodu slabé mzdy a nebo též slabých či žádných bebefitů.Není to sice snadné,neboť navzdory tomu,že zaměstnavatelé pořád brečí,že nemají pracovníky,tak pořád (jak je patrno z pracovních portálů) nabízejí poměrně žebrácké platy.To potom nevím jak si myslí,že ty lidi k sobě dostanou,do hlavy jim člověk nevidí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).