Hlavní navigace

Air Bank chystá okamžité platby. Ostrý provoz spustí v únoru a za symbolickou 1 Kč

Sdílet

Pokud netrpělivě očekáváte zrychlení mezibankovních plateb a patříte mezi klienty Air Bank, dočkáte se už brzy. Banka totiž oznámila, že okamžité platby spustí v únoru 2019. Aktuálně je již od listopadu 2018 testuje s Českou spořitelnou.

Okamžité platby do jiné tuzemské banky dorazí kdykoli během dne i noci za několik sekund, a to i o víkendech nebo svátcích. Jsou tak mnohem rychlejší než všechny současné platby.

Banka slibuje, že v systému okamžitých plateb se transakce provede a peníze se připíšou do 10 sekund. Podmínkou ale je, aby i banka příjemce okamžité platby podporovala. A zatím je kromě Air Bank technicky umí jen Česká spořitelna. Další banky by se ale mohly k projektu připojit už letos.

Okamžité platby budete u Air Bank moci zadávat nejprve jen v internetovém bankovnictví. Banka ale už brzy plánuje umožnit posílání těchto plateb i v mobilní aplikaci My Air.

Platby budou symbolicky zpoplatněny. U bezplatného Malého tarifu zaplatíte 1 Kč. U Velkého tarifu budou okamžité platby bezplatné.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).