Neodpovídáte na podvodný inzerát s nabídkou auta? Ověřit si to můžete v nové databázi

Sdílet

Auto, klíčky Autor: Depositphotos

Fiktivních inzerátů nabízejících ojeté auto je na internetu celá řada. Nejčastěji pod nimi vystupují řecký zubař Alexandr Fellinger nebo Filip Lauber. Ve fiktivních inzerátech neustále uvádějí, že prodávají ojeté auto a stěhují se do Řecka. Nejen na takové případy nyní reaguje Sdružení na Ochranu Vlastníků Automobilů (SOVA). Sdružení začalo tyto inzeráty sbírat a zveřejňovat jejich seznam.

Ten si můžete prohlédnout na webových stránkách sdružení, případně jej i sami doplnit. Pokaždé, když zveřejníme informace o lživých inzerátech, začnou se nám ozývat oklamaní lidé anebo ti, kteří mají s tímto druhem podvodu zkušenost. Návštěvníci našich stránek si mohou rozkliknout komunikaci s podvodníkem, podívat se na inzerát, zjistit jména pod kterými podvnodníci odpovídají anebo také jejich e-mailové adresy, vysvětluje předseda sdružení SOVA Zbyněk Veselý.

Mechanismus podvodu je vždy stejný: Prodejce nabízí za výhodnou cenu ojetinu, která se nahcází v zahraničí. Cílem je vylákat od vás buď zálohu na koupi automobilu, nebo úhradu ceny většinou dosti nákladné dopravy vozu do České republiky. Po zaplacení ale prodejce přestane komunikovat a tím celá záležitost končí. Peníze ani auto už neuvidíte.

Našli jste v článku chybu?

Autor aktuality

Psaním jsem skloubila své znalosti ze studií financí a žurnalistiky. Ráda se učím nové věci, tančím a běhám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).