Hlavní navigace

Německá Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien začala poskytovat tuzemské korunové platby

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal

Platby v korunách přímo v České republice. Zatím co pro banky působící v Česku je to standard, zahraniční banky, které nepoužívají tuzemský clearingový systém CERTIS od České národní banky, korunové platby zasílají jako zahraniční platbu se všemi nevýhodami. Až na jednu výjimku.

Od 1. ledna 2020 české tuzemské korunové platby spustila Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien. V Česku sídlo nemá, jde o regionální banku s působností v okrese Görlitz. Díky jejímu působení na česko-německo-polském trojzemí však nabízí svým klientům český servis ke svým standardním jinak německym produktům.

Od 1. 1. 2020 jsme si pro naše klienty připravili novinku v podobě produktu Czech Pay, který umožní provádět transakce v českých korunach ze svého EUR účtu bez poplatku za zahraniční platbu v cizí měně, potvrdila Měšci Hana Holasová z žitavské pobočky.

Klienti této banky tak mohou ze svého eurového účtu zadávat běžné korunové platby a německou banku plně používat i pro potřeby českého tuzemského platebního styku. Platba odeje s kódem banky 8190. Funguje to i opačně, příjemce platby použije opět kód banky 8190. Ani jedna strana tak nemusí platit drahé poplatky za zahraniční platbu, vše funguje jako tuzemská korunová platba.

Jedinou nevýhodu je konverze z EUR na CZK a opačně, to je však jen malou bolístkou oproti možnosti využívat německý účet k běžným platbám v České republice. Německá banka má klietský servis v češtině a do češtiny přeložený web včetně internetového bankovnictví.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).